Odśnieżanie dachów - obowiązek właściciela

Jednym zima kojarzy się głównie z ubieraniem choinki, pysznymi, świątecznymi potrawami czy szusowaniem na nartach, inni dostrzegają natomiast przede wszystkim negatywne strony mroźnej pory roku, w tym oczywiście rosnące z roku na rok koszty ogrzewania budynków. Bez względu na to, do której z tych grup się zaliczasz, musisz pamiętać, że jako właściciel lub zarządca nieruchomości masz kilka dodatkowych obowiązków związanych m.in. z zapewnieniem bezpieczeństwa przechodniów, a niewywiązanie się z nich może skutkować nałożeniem dotkliwych kar pieniężnych. Do Twoich powinności należy przede wszystkim odśnieżanie dachu - właśnie to zadanie omówimy w dzisiejszym artykule.

Odśnieżanie dachów - ustawowy obowiązek właściciela nieruchomości

Zalegający biały puch jest często lekceważonym zagrożeniem, a warto wiedzieć, że nawet stosunkowo cienka warstwa rozciągająca się na powierzchni kilku metrów kwadratowych może być bardzo poważnym obciążeniem dla konstrukcji budynku. Dla mienia i osób znajdujących się w pobliżu obiektu szczególnie niebezpieczne są natomiast osuwające się z dużej wysokości masy śniegu i lodu – jeżeli dojdzie do takiego wypadku, cała odpowiedzialność, łącznie z koniecznością wypłaty odszkodowania, spoczywać będzie na właścicielu bądź zarządcy nieruchomości. Dlatego tak ważne jest regularne odśnieżanie dachów, zanim jeszcze powstanie tak gruba i zbita pokrywa, że jej usunięcie będzie prawdziwym wyzwaniem.

 

Nie ryzykuj, zaufaj doświadczonym specjalistom od odśnieżania dachu

Wydawać by się mogło, że sprawa jest prosta, jednak jest tak tylko w przypadku obiektów o niewielkiej, płaskiej powierzchni dachowej. Odśnieżenie sklepów wielkopowierzchniowych i ogromnych hali przemysłowych, budynków wielokondygnacyjnych, połaci o sporym nachyleniu czy usuwanie trudno dostępnych sopli lodu wymaga specjalistycznych zabezpieczeń i sprzętu, dlatego lepiej powierzyć tego typu prace profesjonalistom.

Specjaliści z RopeSerwis z siedzibą w Białymstoku odśnieżą każdy dach szybko i sprawnie – posiadamy ogromne doświadczenie w realizacji najróżniejszych usług alpinistycznych, dlatego nie boimy się nawet najbardziej skomplikowanych zadań. Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy do kontaktu, chętnie omówimy wszystkie szczegóły i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie!

0
Feed

Zostaw komentarz