Odśnieżanie dachu - na jaki koszt się przygotować?

Występujące zimą opady atmosferyczne w odpowiednich warunkach temperaturowych mogą osiadać na płaskich powierzchniach budynków, a ich duża ilość może stanowić zagrożenie. Konieczne jest zatem odśnieżanie dachu. Jednak ze względu na wysokość i warunki, w jakich wykonywana jest ta czynność, poleca się skorzystanie z oferty firmy, która w rzetelny i bezpieczny sposób podejdzie do realizacji. Jaki jest więc koszt takiej usługi? Jakie czynniki wpływają na wysokość ceny? Odpowiedzi znajdują się w poniższym tekście - zapraszamy do lektury.

 

Koszt odśnieżania dachu

Ostateczna wysokość ceny jest zależna od rozmaitych czynników. Zalicza się do nich przede wszystkim metraż powierzchni wymagającej usunięcia opadu. Stawki usługodawców różnią się w zależności od konkretnego miasta i wybranej firmy. Ponadto wpływ na cenę ma również ilość mokrego puchu, którą trzeba usunąć z wybranej konstrukcji.

 

Nie należy bagatelizować zalegającego na obiekcie opadu, gdyż jego ciężar może zagrażać bezpieczeństwu. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze fakt, że odśnieżanie dachów jest wymogiem ze strony prawa, który nakłada ten obowiązek na właścicieli, zarządców bądź administratorów nieruchomości. Jego nieprzestrzeganie może skończyć się koniecznością poniesienia kosztów mandatu.

 

Profesjonalne firmy odśnieżające dachy

Wymóg usuwania mokrego puchu dotyczy wszystkich budynków posiadających płaskie pokrycie, a więc sklepów wielkopowierzchniowych, obiektów przemysłowych, budynków mieszkalnych i nie tylko. Jednak ze względu na warunki, w jakich przeprowadzana jest ta czynność, a także koszty związane z brakiem wywiązania się z obowiązku, warto zlecić usługę firmie wykonującej prace na wysokościach. Konieczne jest bowiem zadbanie o bezpieczeństwo pracownika, ale też przebywających w okolicy przechodniów. Istotny jest także dobór sprzętu i narzędzi.

 

Odśnieżaniem dachów zajmuje się m.in. Rope Serwis. Koszt tej usługi uzależniony jest od różnorodnych czynników, zachęcamy więc do osobistego kontaktu, aby poznać przewidywaną cenę.

0
Feed

Zostaw komentarz