slider
logo Rope Serwis

Dach wymaga odnowienia? 3 argumenty za skorzystaniem z firm oferujących profesjonalne prace wysokościowe

Dach wymaga odnowienia? 3 argumenty za skorzystaniem z firm oferujących profesjonalne prace wysokościowe

To nie jest pilne – myślimy, patrząc na wyblaknięty lub zabrudzony dach. Mija sezon lub dwa i pojawia się problem – jak szybko odnowić jego wygląd i nie wydać przy tym majątku? Poprzednio zauważone drobiazgi urosły do rozmiarów, które wymagają konkretnych działań i profesjonalnych środków. Dlaczego jeszcze warto zatrudnić firmę alpinistyczną, zamiast samodzielnie zajmować się renowacją własnego dachu? Przede wszystkim – dla własnego bezpieczeństwa. Ale też z 3 innych, bardzo praktycznych, powodów.

1. Firmy oferujące usługi alpinistyczne ocenią stan powierzchni dachowej, wyręczą Cię w pracy

Najczęściej nie mamy ani kwalifikacji, ani sprzętu, by pracować na dachu. Tu drabina nie wystarczy. Potrzebna jest precyzja działania – a taką daje na przykład dostęp linowy – raz czas – by wszystko wykonać skrupulatnie, dokładnie – tak, by efekt utrzymał się jak najdłużej.

Jest kilka argumentów za tym, by powierzyć to zadanie doświadczonym fachowcom:

  • unikniesz niebezpieczeństw związanych z pracą na wysokości,
  • oszczędzisz sobie wysiłku, jaki wiązałby się z pracą w pojedynkę,
  • płacisz za doświadczenie i umiejętności, które posiadają pracownicy alpinistyczni,
  • nie musisz martwić się przyszłymi poprawkami – usługa zostanie wykonana dokładnie.

Firma zajmująca się pracą alpinistyczną ma nad Tobą jedną przewagę – zatrudnia kilku, znających się na swoich obowiązkach ludzi, zamiast jednej niedoświadczonej osoby.

2. Jednorazowy wydatek zamiast ponoszenia kosztów różnych naprawfachowa naprawa dachu

Odnawianie lub czyszczenie dachu prawidłowo powinno się odbywać najwyżej dwa razy do roku. Zaniedbania mogą prowadzić do potrzeby wykonania naprawy. Koszty wymiany pokrycia dachowego mogą obejmować takie zadania jak:

  • zakup i montaż dachówek,
  • wzmocnienie konstrukcji dachu,
  • wymianę izolacji.

Inwestując w usługę firmy alpinistycznej, oszczędzamy po prostu pieniądze, które potem musielibyśmy przeznaczyć na remont zaniedbywanego przez lata dachu. Jeśli mielibyśmy przywołać tu obrazowe porównanie, powiedzielibyśmy, że pracownicy tego typu firm zapobiegają, zamiast leczyć.

3. Specjalistyczne narzędzia i metody zapewnią skuteczną pracę

Pracownicy alpinistyczni przed przystąpieniem do malowania natryskowego farbami antykorozyjnymi zajmą się oczyszczeniem dachu za pomocą mycia wysokociśnieniowego. Oczyszczą nie tylko całe pokrycie dachowe, ale również usuną zanieczyszczenia, które zalegają w rynnach i odpływach. Później dach zostanie pomalowany tak, jak widać to na załączonym materiale filmowym:


Bez specjalistycznego sprzętu i zaawansowanych metod odnawianie połaci dachowych jest wyjątkowo trudne. Co jeszcze ułatwia posiadanie odpowiedniego wyposażenia?

  • skraca czas wykonania zadania do minimum,
  • pomaga zaoszczędzić materiały użyte do czyszczenia,
  • gwarantuje długotrwały efekt podjętych prac.

Czasami, jeśli coś ma być zrobione dobrze, powinno być zrobione przez fachowców – to zapewnia pożądany rezultat.

W kolejnym wpisie przeczytacie o tym, jak w Rope Serwis radzimy sobie z niechcianymi skrzydlatymi intruzami na posesjach naszych Klientów.