slider
logo Rope Serwis

Siatka antyptak - jak to działa?

Siatka antyptak - jak to działa?

Ptaki – lubimy karmić gołębie w parku, czy inne ich gatunki w okresie zimowym? Budzą naszą sympatię. Dopóki nie uwiją sobie pierwszego gniazda na budynku, z którego korzystamy. Jeśli nie zareagujemy w porę, niedługo potem nasz dom lub firma stanie się miejscem pobytu wielopokoleniowej ptasiej rodziny. Receptą na ten problem jest zamontowanie profesjonalnych systemów przeciw ptakom.

Jakie zagrożenia sprowadzają na nasze domostwa skrzydlaci intruzi

Jak obecność ptaków wpływa na zasiedlony przez nie budynek? Zagrożenia z nimi powiązane dzielą się na dwa rodzaje:

  • związane ze stanem budynku – ptaki stopniowo niszczą elewacje i dach;
  • dotyczące ludzi – obecność ptactwa wywołuje choroby odzwierzęce i przenoszenie pasożytów.

Niepozorne gołębie, wróble, czy inne miejskie ptaki, staną się prawdziwym problemem, jeśli nie podejmiemy decyzji o zamontowaniu chroniącej przed nimi siatki. Ptaki bardzo szybko się rozmnażają, dlatego lepiej zapobiegać w porę problemom, które one wywołują.

Dlaczego siatka antyptak?

Siatka antyptak może być stosowana jest w każdym miejscu: na gzymsach, parapetach, balkonach, oknach, rzeźbach, tablicach reklamowych. Używanie tego środka ochrony przynosi następujące efekty:

  • pomaga skutecznie zadbać o wygląd elewacji, dachu i innych powierzchni,
  • systemy przeciw ptakom są dyskretne – nie psują estetyki danego miejsca,
  • zapewnienie bezpieczeństwa samym ptakom – są one tylko odstraszane poprzez uczynienie miejsca ich przesiadywania „niewygodnym”.

Siatka antyptak ma uniwersalne zastosowanie i daje natychmiastowy efekt – zabezpieczony przed ptactwem budynek lub rzeźbę, czy tablice reklamową. Przez lata nie pojawi się potrzeba wymiany takiego systemu. Inwestujemy w spokój – zamiast ciągle sprzątać po skrzydlatych intruzach, skupiamy się na naszych codziennych obowiązkach.

Działanie systemów przeciw ptakom – pozytywne skutki

montaż kolców przeciw ptakomMontowanie siatek przeciw ptakom zalicza się do prac wysokościowych. Samodzielnie nie ochronimy się przed nieproszonymi gośćmi, do których zalicza się ptactwo. Wyróżniamy takie sposoby przeciwdziałania ich gniazdowaniu na naszych budynkach:

  • kolce na ptaki,
  • siatki na ptaki.

Zapewniają one skuteczne zapobieganie dalszym problemom ze skrzydlatymi intruzami: fasada budynku lub inna powierzchnia jest zadbana, a my cieszymy się dobrym zdrowiem. Pomagają nam również w ekstremalnych warunkach, gdy ilość ptaków wymaga zamontowania kilku takich systemów.

Pewne zwyczaje ptactwa, jak szybkie rozmnażanie się i gniazdowanie w jednym miejscu, prowadzą do sytuacji, gdy pomoc profesjonalistów jest niezbędna. Po jednorazowej usłudze, w miejscu gdzie zamontowano systemy przeciw ptakom, zapanuje porządek na wiele lat.

Ptactwo powodować może też jeszcze jedne problem, w poradzeniu sobie z którym pomagamy dzięki usługom obejmującym prace alpinistyczne – chodzi o mycie okien na wysokościach, które opisujemy w kolejnym artykule.