slider
logo Rope Serwis

Odśnieżanie dachów – zadanie dla profesjonalistów

Odśnieżanie dachów – zadanie dla profesjonalistów

Warunki atmosferyczne potrafią spłatać figla. Zimowe opady śniegu mogą być tak obfite, że zagrożą bezpieczeństwu naszego domu. Podnoszenie się temperatury, a potem gwałtowny przymrozek sprzyja powstawaniu dużych sopli. Zwisające z krawędzi dachu są zagrożeniem dla zdrowia wszystkich przechodniów.
Obowiązkiem każdego właściciela domu jest zachowanie bezpiecznych warunków przebywania na posesji. Nie można dopuścić do tego, by zalegający śnieg zagrażał zawaleniem dachu, a nagromadzone sople i kawały lodu lądowały na głowach spacerujących pieszych. Taki śnieg trzeba usunąć. Nie wolno jednak robić tego samodzielnie – dla własnego dobra.

Odśnieżanie dachów w wykonaniu alpinistów przemysłowych

Usuwanie śniegu i lodu z dachów jest zajęciem wysokiego ryzyka. Mogą to wykonywać tylko profesjonaliści o określonych umiejętnościach i z odpowiednim sprzętem. Dlatego nie ryzykuj samodzielnych prób odśnieżania, tylko zwróć się do firmy zajmującej się alpinizmem przemysłowym.


Jeden metr zalegającego, podmokłego i podmrożonego śniegu może ważyć nawet kilkaset kilogramów. Takiego dodatkowego obciążenia na dłuższą metę nie wytrzyma żaden dach. Zwisające sople i kawały lodu stanowią spore zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i mienia. Osoba zajmująca się zawodowo odśnieżaniem dachów ma świadomość niebezpieczeństw i zagrożeń, jakie niesie za sobą taka praca na wysokości, w trudnych warunkach. Takie zadania powierzajmy specjalistom.


Zadanie dla profesjonalistów, czyli o odśnieżaniu dachów zgodnie z BHP

W Polsce masa przepisów reguluje warunki dotyczące pracy na wysokości, a do niej zalicza się odśnieżanie dachów. Jest to kolejny powód, dla którego nie warto robić tego samemu, a należy zlecić odśnieżenie firmie specjalistycznej.
Dobry zespół alpinistów przemysłowych można poznać po tym, jak pracują. Nie ma mowy o odśnieżaniu niedokładnym, ich wizytówką jest solidność. I brak lęku wysokości!
Fachowcy są profesjonalnie przeszkoleni z zakresu BHP i posiadają odpowiednią odzież ochronną i rekwizyty zapobiegające skutkom upadku z wysokości (uprząż, kask). Alpiniści przemysłowi mają przede wszystkim umiejętności w zakresie posługiwania się sprzętem odśnieżającym (ręcznym lub sprężarką spalinową). Usuwanie sopli odbywa się za pomocą lin i uprzęży. Nie straszne im odśnieżanie dachów różnych typów - płaskich lub skośnych. Specjaliści pracują również według planu odśnieżania, nie ma miejsca na przypadkowość. Jest to kluczowe ze względu na bezpieczeństwo osób trzecich.


Nie ryzykuj więc zdrowia swojego i rodziny ani konfliktu z prawem. Tej zimy zleć odśnieżenie dachów profesjonalistom.