slider
logo Rope Serwis

Mycie okien – zapewnij sobie „czysty” widok na „Twój Białystok”

Mycie okien – zapewnij sobie „czysty” widok na „Twój Białystok”

Czyste okna to podstawa zadbanego domu czy biurowca. Nie tylko wpływają na estetykę budynku, ale zapewniają również komfort mieszkańcom bądź pracownikom. Spojrzenie przez okno w przerwie pracy działa kojąco i relaksująco. Warto więc zadbać o to, by smugi i zacieki nie przesłaniały nam widoków.

Kiedy najlepiej myć okna?

Na mycie okien dobrze jest wybrać bezdeszczowy dzień, jednak niezbyt słoneczny, gdyż wysoka temperatura otoczenia nazbyt przyspiesza schnięcie powierzchni, przez co mogą tworzyć się nieestetyczne smugi. Najlepiej przystąpić do tej czynności podczas lekko pochmurnej pogody, wcześnie rano lub pod wieczór.

Czyszczenie okien kojarzy nam się z mozolną i czasochłonną pracą. Nie musi tak jednak być, jeśli zlecimy to zadanie firmie zajmującej się myciem okien. Nie tylko zaoszczędzimy czas i energię, będziemy mieć zagwarantowany profesjonalny efekt bez smug, ale co najważniejsze będziemy mogli kontemplować piękno naszego miasta i to co Białystok oferuje, czyli dużo zieleni i odprężające widoki.

Kompleksowe mycie okien – dobór środka czyszczącego

Myjąc okna nie można zapomnieć o ramach okiennych – to miejsca, w których kurz najbardziej lubi się osadzać. Środek do czyszczenia należy dobierać pod kątem materiału, z jakiego wykonane są ramy. Ramy z PCV można potraktować środkiem odtłuszczającym, natomiast do ram drewnianych wystarczy woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Przy drewnianych ramach należy wystrzegać się silnie działających płynów do mycia szyb, gdyż zawarty w nich amoniak może uszkodzić drewnianą strukturę ramy.

Mycie okien dobrze jest przeprowadzić średnio raz na dwa miesiące. Systematyczne mycie okien zapobiega powstawaniu grubej warstwy zanieczyszczeń, co usprawnia każdorazowy proces ich czyszczenia, a także zapobiega rozwojowi pleśni w uszczelkach.

Nowoczesna technologia filtrowania wody

Profesjonalne firmy świadczące usługę mycia okien w Białymstoku i innych miastach, wykorzystują podnośniki koszowe, wysięgniki teleskopowe lub liny alpinistyczne. Zapewnia to dostęp do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc bez względu na wysokość budynku.

Do mycia okien wykorzystuje się wodę dejonizowaną. Jest to woda przetworzona w procesie odwróconej osmozy, która zyskuje 95-97% czystości. Tak uzyskana woda jest poddawana dalszej obróbce przy pomocy filtrów karbonowych, a następnie dejonizowana i zmiękczana. Przetworzona w ten sposób woda uzyskuje 100% czystości i z łatwością odparowuje, nie pozostawiając na oknach smug i zacieków.

Przy większych zabrudzeniach używa się dodatkowo gorącej wody z dodatkiem biodegradowalnych środków myjących. Z usług profesjonalnej firmy sprzątającej warto skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy chcemy doprowadzić do porządku okna po budowie i remoncie, co może być trudne do wykonania na własną rękę.

Wysokiej jakości sprzęt – podstawa udanego mycia okien

Przy myciu okien ważna jest technika oraz odpowiedni sprzęt. Okna należy myć poziomymi ruchami po stronie wewnętrznej i pionowymi od strony zewnętrznej. W razie pojawienia się smug widać wtedy, po której powstały stronie i łatwiej jest poprawić niedociągnięcia. Nadmiar wody z powierzchni szklanej usuwa się ściągaczką w celu wyeliminowania zacieków. Do mycia okien używa się myjki ciśnieniowej lub parowej.

Pierwsze urządzenie składa się z korpusu, w którym umieszczona jest pompa, która nadaje wodzie odpowiednie ciśnienie. Woda jest doprowadzana do pistoletu natryskowego przewodem wysokociśnieniowym. Myjka ciśnieniowa może pobierać wodę z zewnętrznego zbiornika – stawu, jeziora, beczki lub wiadra.

Myjka parowa jest urządzeniem o wielkości odkurzacza, które pracuje z ciśnieniem 2-5 bar. Jest wyposażona w pojemnik na wodę i bojler, który podgrzewa wodę doprowadzając ją do wrzenia, a następnie emituje gorącą parę w sposób ciągły lub przerywany. Zaletą tej metody jest to, że nie trzeba się martwić ewentualnym zachlapaniem elewacji, jak ma to miejsce przy użyciu wody.

Dzięki profesjonalnemu myciu okien w Białymstoku skutecznie pozbędziesz się zabrudzeń pozostawionych przez ruch uliczny i owady, a Twoje okna zyskają połysk i nienaganną czystość.