slider
logo Rope Serwis

Mycie dachów w Białymstoku – usługa dla każdego w „naszym mieście”

Mycie dachów w Białymstoku – usługa dla każdego w „naszym mieście”

Wiele osób zaczyna myśleć o profesjonalnym myciu dachu dopiero wtedy, gdy chce odświeżyć lub zmienić kolor połaci. W takim przypadku jest to nieodzowny krok poprzedzający i przygotowujący dach do malowania. Dachy warto jednak czyścić nie tylko w powyższej sytuacji.

Regularne czyszczenie dachu zapewnia mu świeży wygląd, konserwuje połacie i zapobiega powstawaniu przebarwień. Większość właścicieli myje dach we własnym zakresie, nie częściej niż raz w roku. Niestety, wielu ludzi nie robi tego dostatecznie starannie.

Drugą kwestią jest to, że nawet najdokładniejsze mycie dachu w warunkach domowych nie zapewni w pełni satysfakcjonujących rezultatów.

Sposoby domowe a profesjonalne mycie dachu

Dach nie ma lekko. Bezpośrednio przyjmuje na siebie opady atmosferyczne, kurz, popiół i pył. Jeżeli nasz dom jest usytuowany w zacienionej części działki, wśród wysokich drzew, musimy dodatkowo liczyć się z pojawiającymi się na dachu porostami, mchem i glonami.

Przeciętny dach należy przynajmniej raz do roku porządnie wyczyścić. Drobne zabrudzenia, takie jak kurz i pojedyncze liście można usunąć samemu przy pomocy miękkiej szczotki i wody pod wysokim ciśnieniem. Pamiętajmy jednak, by nigdy nie używać do mycia dachu środków do tego nie przeznaczonych. Płyn do mycia naczyń sprawdza się w kuchni, nie na dachu! Użycie nieodpowiednich detergentów może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, a w przypadku gdy zamierzamy później dach pomalować, negatywnie wpływa na przyczepność farby do podłoża.

W trakcie czyszczenia dachu upewnijmy się, by rozprowadzać wodę od kalenic w dół i na boki. Dzięki temu woda nie będzie zaciekać pod pokrycie i nie spowoduje zawilgocenia ocieplenia. Warto zaznaczyć, że właściciele wyższych domów z poddaszem powinni poważnie rozważyć wynajęcie profesjonalnej ekipy, gdyż im wyższa konstrukcja, tym trudniejsze jest jej mycie.

Mycie dachów w Białymstoku dla każdego rodzaju nawierzchni

Fachowe mycie dachów jest dostępne dla każdego rodzaju pokrycia – dachówki ceramicznej, dachówki cementowej, blachodachówki, blachy trapezowej, a także gontu bitumicznego. Wyspecjalizowane firmy posiadają na wyposażeniu niezbędny sprzęt, taki jak podnośniki i zwyżki umożliwiające wygodny dostęp do wszelkich zakamarków połaci dachowej.

Decydując się na usługi wybranej firmy oferującej mycie dachów sprawdźmy jej doświadczenie na rynku, a także upewnijmy się, czy jej pracownicy stosują bezpieczną technikę pracy. Szelki bezpieczeństwa, kask oraz lonża asekuracyjna są podstawą w pracach alpinistycznych wykonywanych na dachu.

Standardowym wyposażeniem są myjki wysokociśnieniowe i specjalnie dobrane środki myjące. Użycie turbolancy pozwala skutecznie usunąć z dachu mchy i porosty bez obawy o uszkodzenie jego struktury. Rodzaj chemii czyszczącej jest dobierany adekwatnie do rodzaju zabrudzeń. Istnieją środki przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń atmosferycznych (takich jak kurz i pył), przemysłowych (spaliny, smary) oraz biologicznych (mchy i porosty). Środki czyszczące odtłuszczają powierzchnię dachu i przywracają jej zadbany wygląd.

Końcowe zabiegi pielęgnacyjne

Mycie wysokociśnieniowe nie tylko pozwala przywrócić dachowi estetyczny wygląd, ale umożliwia wychwycenie ukrywających się pod warstwą zabrudzeń i niewidocznych z dołu uszkodzeń połaci. Umyty już dach warto na koniec zabezpieczyć odpowiednimi impregnatami, które przedłużą efekty czyszczenia. Popularnym zabiegiem wykonywanym na koniec mycia dachu jest jego impregnacja środkami grzybobójczymi oraz pokrycie go środkami zabezpieczającymi przed absorpcją wody.

Dzięki profesjonalnym firmom oferującym mycie dachów na terenie Białegostoku możemy szybko i bez wysiłku przywrócić połaci schludny wygląd i przygotować ją do dalszych prac.