slider
logo Rope Serwis

Jak umyć dom, czyli profesjonalne mycie elewacji

Jak umyć dom, czyli profesjonalne mycie elewacji

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do sprzątania domów i choć większość osób za tym nie przepada to, co jakiś czas każdy karnie bierze się za domowe porządki. W razie zaprzestania tego rytuału w poszczególnych pomieszczeniach dość szybko osiada kurz i wnętrza przestają się dobrze prezentować. Podobny los czeka fasadę każdego budynku, która jest dużo bardziej narażona na destrukcyjny wpływ różnego rodzaju zagrażających jej czynników zewnętrznych. Mimo tego, raczej rzadko rozważamy możliwość mycia elewacji, a szkoda, bo wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Po co czyścić elewację?

Może się wydawać, że mycie elewacji jest zbędne. W końcu to tylko zewnętrzna część budynku, z którą nie mamy styczności. Jednak poszarzałe i zabrudzone domy wyglądają zdecydowanie nieestetycznie i sprawiają wrażenie starszych niż są w rzeczywistości, a wcale nie musi tak być. Aby utrzymać schludny wygląd zewnętrznych ścian budynku wystarczy raz na kilka lat zatrudnić fachowców zajmujących się ich profesjonalnym myciem i zabezpieczaniem przed ponownym zabrudzeniem. Zadbany dom na pewno będzie się lepiej prezentował, a w razie ewentualnej sprzedaży jego wartość wzrośnie.

Czym wyczyścić ściany?

Rodzaj zanieczyszczeń osadzających się na fasadach domów może być różny i ściśle wiąże się z tym, gdzie dany budynek jest umiejscowiony. Wiadomo, że dom położony przy arterii komunikacyjnej znacznie szybciej poszarzeje niż ten, który wybudowano w lesie. Jednak bliskość drzew może z kolei wpłynąć na pojawienie się zielonych nalotów powstałych z glonów i porostów, które często wymagają użycia środków grzybobójczych.

Wybór metody mycia elewacji ściśle wiąże się z rodzajem zabrudzeń oraz rodzajem powierzchni, na której występują. Najczęściej stosuje się mycie za pomocą specjalnych myjek wysokociśnieniowych, piaskowanie lub czyszczenie mechaniczne z użyciem środków chemicznych. Podjęcie ostatecznej decyzji, co do wyboru najlepszej metody najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy szybko i skutecznie ocenią stan i rodzaj materiału, z którego wykonana jest fasada oraz zanieczyszczenia, którymi jest pokryta.

Kto zajmuje się myciem elewacji?

Oczywiście można się pokusić o samodzielne czyszczenie zewnętrznych ścian naszego domu, zwłaszcza, jeśli jest on niewielkich rozmiarów. Jest to jednak spore przedsięwzięcie wymagające odpowiedniej wiedzy, środków oraz sprzętu, dlatego jego realizację znacznie lepiej powierzyć fachowcom. Ponieważ zadanie to wykonuje się na wysokościach, zajmują się tym zwykle firmy zatrudniające pracowników posiadających uprawnienia do prac alpinistycznych.

Profesjonalne mycie elewacji w Białymstoku

Mieszkańcy województwa podlaskiego chcący odzyskać pierwotny kolor fasady i pozbyć się zabrudzeń mogą skorzystać z oferty firmy Rope Serwis zajmującej się pracami wysokościowymi i myciem wysokociśnieniowym w Białymstoku i okolicach. Wieloletnie doświadczenie, wyszkolony personel z odpowiednimi uprawnieniami i specjalistyczny sprzęt dają gwarancję sprawnej pracy i jej pozytywnego efektu.