slider
logo Rope Serwis

Jak się zabrać do malowania elewacji?

Jak się zabrać do malowania elewacji?

Podobnie jak ściany wewnątrz domu wymagają odświeżenia, tak samo elewacja budynku powinna być poddawana czyszczeniu, a co jakiś czas warto pomyśleć o jej kompleksowym odnowieniu. Już sam pomysł malowania elewacji może wywołać niepokój, gdyż niewielu z nas lubi remonty, a taki, który dotyczy całej powierzchni domu wydaje się być szczególnie skomplikowany i uciążliwy.

Jednak wcale nie musi tak być, a gwarancją tego będzie wynajęcie solidnej ekipy mającej doświadczenie w tego typu pracy i dysponującej odpowiednimi narzędziami niezbędnymi do jej prawidłowego wykonania. Mieszkańcy Podlasia mogą powierzyć to zadanie firmie Rope Serwis świadczącej usługi malowania natryskowego w Białymstoku i okolicach.

Od czego zacząć?

Jak każdy poważny remont, malowanie elewacji trzeba rozpocząć od określenia zasobów finansowych, które możemy przeznaczyć na ten cel i znalezienia odpowiedniej firmy, która w sposób profesjonalny wykona powierzone zadanie. Dobrze jest zasięgnąć opinii innych osób, bo jak wiadomo trafienie na solidnych fachowców wcale nie jest takie proste.

Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów, warto pomyśleć o ekipie, która zajmuje się malowaniem elewacji przy użyciu technik alpinistycznych. Tego typu rozwiązanie jest tańsze, gdyż nie trzeba montować rusztowań i skraca się czas wykonania usługi, a dobrze wyszkoleni pracownicy dotrą w nawet najbardziej niedostępne miejsca. Technikami dostępu linowego posługują się fachowcy z Rope Serwis – firmy świadczącej prace wysokościowe w Białymstoku i pobliskich miejscowościach.

Przygotowanie do malowania elewacji

Aby końcowy efekt malowania elewacji był zadowalający należy ją dobrze do tego przygotować. W tym celu powinno się zrobić dokładne oględziny stanu podłoża i naprawić wszelkie powstałe ubytki. Trzeba też skontrolować ściany pod kątem obecności mikroorganizmów, porostów oraz innych zabrudzeń, które należy usunąć przed nałożeniem farby.

Kolejny krok to zabezpieczenie wszystkiego, co znajduje się w pobliżu malowanego obiektu oraz wybór odpowiednich farb i oczywiście koloru. Farba musi być starannie dobrana do rodzaju podłoża, które będzie malowane, uwzględnia się też położenie i sąsiedztwo domu oraz wpływ czynników zewnętrznych na działanie, których będzie narażony. Ostatnim zadaniem jest wybór metody malowania, która może być tradycyjna lub natryskowa (bardzo efektywna i dokładna).

Jak dbać o elewację?

Nadchodzi wreszcie czas, gdy możemy już cieszyć się piękną, czystą i kolorową elewacją naszego budynku i świętować zakończenie remontu. Należy jednak pamiętać, że aby jak najdłużej zachować ten efekt, trzeba odpowiednio dbać o ściany budynku.

Przede wszystkim nie powinno się dopuszczać do zalania domu i powstania zacieków oraz w miarę systematycznie dokonywać przeglądu stanu elewacji i co jakiś czas ją umyć. Warto wiedzieć, że nie tylko malowanie elewacji, ale również jej mycie można powierzyć specjalistom, którzy z wykorzystaniem techniki dostępu linowego szybko i sprawnie uporają się z tym zadaniem.