slider
logo Rope Serwis

Malowanie dachów – świetny sposób na renowację domu

Malowanie dachów – świetny sposób na renowację domu

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego domu i często stanowi jego wizytówkę. Może być prosty w formie lub pełen fantazyjnych załamań, a jego kolor idealnie wtapia się w otoczenie lub jest wyraźnym akcentem wyróżniającym go na tle innych budynków. Wszystko zależy od fantazji i gustu właściciela.

Niestety, nawet najbardziej nowoczesny dach z czasem ulegnie procesom niszczenia, jego kolor zblaknie, a na powierzchni pojawią się różnego typu nieestetyczne zacieki. Stała ekspozycja na działania promieni UV, opady atmosferyczne i wilgoć w końcu doprowadzi do zmian pokrycia dachowego, a co za tym idzie wpłynie na wygląd całego domu. Chcąc przywrócić dawną świetność budynku warto zastanowić się nad malowaniem dachu, dzięki czemu w stosunkowo prosty sposób całkowicie odnowimy nasz dom.

Dlaczego malowanie, a nie wymiana?

Odpowiedź jest prosta. Wymiana pokrycia dachowego to ogromne i bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Mało, kto chce demontować swój dom, z powodu zniszczonego dachu, który można odnowić w inny sposób. Malowanie jest doskonałą alternatywą dla jego wymiany i pozwala na uzyskanie nowego, estetycznego pokrycia w krótkim czasie i za o wiele mniejsze pieniądze.

Co nas czeka?

Malowanie dachu to praca kilkuetapowa. Wiadomo, że samo położenie farby to za mało i podobnie jak w przypadku każdego innego malowania, trzeba zacząć od dokładnego oczyszczenia i przygotowania powierzchni. Przez lata na wierzchniej warstwie dachu na pewno zgromadziły się osady, powstały zacieki, a niektóre fragmenty porosły mchem.

Wszystko to należy usunąć, aby nie stanowiło przeszkody podczas nakładania warstw farby. Mycie dachu podobnie jak malowanie, najlepiej zlecić fachowcom, którzy mają doświadczenie w tego typu pracach i odpowiedni sprzęt. Jeśli chodzi o Podlasie i usługę mycia dachów Białystok jest miastem, w którym znajdziemy profesjonalnych specjalistów od oczyszczania pokryć dachowych metodą wysokociśnieniową, która zapewni doskonałe efekty na każdej powierzchni.

Przygotowanie dachu do malowania to również likwidacja ognisk korozji i zabezpieczenie połaci przed ich ponownym pojawieniem się w przyszłości. Po dokładnym oczyszczeniu dachu można wreszcie przystąpić do jego malowania, odpowiednią farbą we wcześniej wybranym kolorze.

Malowanie dachów Białystok i okolice

Aby odnowiony dach służył nam przez długie lata i cieszył estetycznym wyglądem warto jego renowację zlecić zawodowcom. Firma Rope Serwis z Białegostoku to przedsiębiorstwo specjalizujące się w pracach wysokościowych, a zatrudnieni fachowcy oprócz niezbędnych kwalifikacji i doświadczenia posiadają także wszystkie potrzebne uprawnienia do wykonywania tego typu zleceń.

Malowanie dachu to zadanie obarczone ryzykiem wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, dlatego mogą to wykonywać tylko odpowiednio przeszkolone osoby. Pracownicy Rope Serwis posiadają doskonałe umiejętności poruszania się na wysokościach, a w swojej pracy korzystają z technik alpinistycznych, dzięki czemu można mieć pewność, że dotrą w każde załamanie dachu i usługa zostanie wykonana precyzyjnie i profesjonalnie.