slider
logo Rope Serwis

Najczęstsze problemy klientów firm alpinistycznych

Najczęstsze problemy klientów firm alpinistycznych

1. Uciążliwe zabrudzenia – jak pracuje z nimi ekipa od prac wysokościowych?

W jaki sposób ekipa od prac wysokościowych usunie uciążliwe lub trudno dostępne zabrudzenia? Pierwsza metoda to piaskowanie z użyciem najnowocześniejszych narzędzi – jego właściwe zastosowanie usunie rdzę, smar, nagromadzony przez lata osad, kurz, czy inne uciążliwe zabrudzenia. Wyrzucany z urządzenia materiał ścierny, czyli najczęściej piasek, przywraca świetność karoseriom samochodowym, ogrodzeniom, elewacjom, albo dachom. Drugi sposób, dla którego warto rozważyć pomoc profesjonalistów, to mycie wysokociśnieniowe. Ten sposób czyszczenia jest niemal uniwersalny – w prosty sposób dostosowuje się go do każdej powierzchni. Na załączonym filmie widać, jak takie mycie sprawdza się w praktyce.

 

2. Korozja – malowanie antykorozyjne jako antidotum

alpinista na ścianieNiemal każda powierzchnia z czasem ulega korozji. Stara i uniwersalna prawda głosi, że lepiej zapobiegać niż naprawiać – jeśli w porę skorzystamy z pomocy firmy alpinistycznej, unikniemy kosztownej wymiany elementów metalowych, czy betonowych. Jak dba się o stan powierzchni, która uległa korozji? Malowanie natryskowe z użyciem farb antykorozyjnych rozwiązuje problem.

Ten sposób zabezpieczania powierzchni ma następujące zalety:

  • dopasowanie do powierzchni o dużej kubaturze jak hale lub magazyny;
  • idealne dobranie do warunków zewnętrznych – podczas konserwacji dachów lub elewacji;
  • dokładne nadanie koloru powierzchniom o skomplikowanej budowie jak balustrady lub grzejniki.

Podczas pracy specjaliści od prac na wysokości zadbają o to, by ograniczyć pojawienia się w przyszłości korozji w miejscach, których konserwację zlecimy.

3. Montaż elementów o pokaźnych rozmiarach w wysoko usytuowanych miejscach

Firmy alpinistyczne zajmują się nie tylko czyszczeniem i malowaniem powierzchni. Wykonają również nawet skomplikowany montaż:

Specjaliści od alpinizmu przemysłowego posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę oraz uprawnienia do pracy z dostępem liniowym. Dlatego rozwiązują bieżące problemy klientów z montażem.

4. Dbanie o bezpieczeństwo zimą – odśnieżanie dachów i usuwanie sopli

Zima to nie tylko śnieg, mróz i oczekiwanie na wiosnę – to też konieczność zadbania o bezpieczeństwo. Nagromadzony na dachu śnieg i zwisające z okapu sople, mogą zagrażać spacerującym pod naszym domem ludziom, a nawet nam samym. Niedopełnienie obowiązku odśnieżania skończy się mandatem lub w szczególnych wypadkach nawet nadszarpnięciem zdrowia. Dlatego coraz częściej klienci zatrudniają firmy od prac na wysokości. Ich pracownicy mają odpowiednie przeszkolenie, by nawet w najtrudniejszych warunkach rozwiązać nasz problem – odśnieżając dach i usuwając sople.

5. Uciążliwy las – podcinanie i wycinanie drzew

Las nie zawsze kojarzy się pozytywnie. Drzewa w pobliżu terenów zabudowanych oraz ciągów komunikacyjnych szybko się rozrastają. Wystające korzenie lub gałęzie powodują zagrożenie dla pieszych, nawierzchni czy konstrukcji budynków. Podcinanie lub wycinka drzew przez alpinistów przemysłowych zapobiega dalszym trudnościom. Wszystko odbywa się w sposób bezpieczny i w niewielkim stopniu inwazyjny – działamy precyzyjnie – tam, gdzie pojawił się problem: nie musimy usuwać całego drzewa, wystarczy, że usuniemy te jego części, które sprawiają problemy.

Usługi alpinistyczne: pięć problemów, jeden skutek

Usługi firm alpinistycznych powstały jako odpowiedź na najczęstsze problemy ich klientów. Niebezpieczna praca na wysokości wymaga różnorodnych umiejętności. Bezpieczne i skuteczne wykonywanie przez pracowników tego typu firm ich obowiązków zamienia szybko trudności klientów w zadowolenie ze profesjonalnie wykonanej usługi. Jak się oni przygotowują do wykonywania powierzonych im zadań, dowiecie się z kolejnego wpisu na blogu Rope Serwis, w którym napiszemy o zasadach BHP.