518 407 936
Rope Serwis Logo

Prace wykończeniowe

Coraz częściej osoby, które przechodzą przez remont lub budują własny dom, decydują się na obecność posadzek żywicznych zamiast tradycyjnych drewnianych paneli czy płytek ceramicznych. Jest to podyktowane wieloma czynnikami, które niesie za sobą wybór właśnie tego typu posadzki do swojego salonu czy pokoju sypialnego. Dodatkowo, dostępne są w wielu wariantach, w tym matowym oraz połyskliwym, dzięki czemu pozwalają na dostosowanie ich do potrzeb i wymagań wszystkich domowników.

Posadzki żywiczne – właściwości i charakterystyka

Posadzki żywiczne, czasem zwane epoksydowymi, odznaczają się swoją jednolitością. Jest to olbrzymia różnica, gdy tak przygotowane podłoże porównamy z takim, do wyłożenia którego użyto paneli czy płytek. Dzięki temu całość zyskuje estetyczny wygląd, który zadowoli wszystkich perfekcjonistów. Przy zdecydowaniu się na wariant połyskliwy całość zyskuje również ciekawy efekt odbicia, który jeszcze bardziej potęguje niezrównany efekt jednolitej konstrukcji.

Kolejnym ważnym elementem posadzek żywicznych jest to, iż są one antyelektrostatyczne. W praktyce oznacza to, iż nie będą one przyciągać drobinek znajdujących się w powietrzu, w tym również i wszędobylskiego kurzu. Sprawia to, iż czyszczenie takiego podłoża jest proste i przyjemne, a cały proces nie zajmuje dłużej, niż kilkanaście minut. Jeśli zależy nam na wytrzymałości wybranego materiału, podłoża epoksydowe wykazują się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania oraz wgniecenia.

Najważniejszą jednak zaletą opisywanych materiałów na podłoże, szczególnie dla deweloperów oraz osób, które cenią sobie nowoczesny styl życia, jest pełna kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Oznacza to, iż przy instalacji takowego nie musimy się obawiać o przegrzanie lub zniszczenie się naszego nowego nabytku. Całość działa tak, jak powinna, a dodatkowo pozwoli nam na równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu, co jest niewątpliwie nieocenionym plusem, szczególnie w mroźne, zimowe wieczory.

crossmenuchevron-down