Posadzki żywiczne, czasem zwane epoksydowymi, odznaczają się swoją jednolitością. Jest to olbrzymia różnica, gdy tak przygotowane podłoże porównamy z takim, do wyłożenia którego użyto paneli czy płytek. Dzięki temu całość zyskuje estetyczny wygląd, który zadowoli wszystkich perfekcjonistów. Przy zdecydowaniu się na wariant połyskliwy całość zyskuje również ciekawy efekt odbicia, który jeszcze bardziej potęguje niezrównany efekt jednolitej konstrukcji.
Kolejnym ważnym elementem posadzek żywicznych jest to, iż są one antyelektrostatyczne. W praktyce oznacza to, iż nie będą one przyciągać drobinek znajdujących się w powietrzu, w tym również i wszędobylskiego kurzu. Sprawia to, iż czyszczenie takiego podłoża jest proste i przyjemne, a cały proces nie zajmuje dłużej, niż kilkanaście minut. Jeśli zależy nam na wytrzymałości wybranego materiału, podłoża epoksydowe wykazują się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania oraz wgniecenia.
Najważniejszą jednak zaletą opisywanych materiałów na podłoże, szczególnie dla deweloperów oraz osób, które cenią sobie nowoczesny styl życia, jest pełna kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Oznacza to, iż przy instalacji takowego nie musimy się obawiać o przegrzanie lub zniszczenie się naszego nowego nabytku. Całość działa tak, jak powinna, a dodatkowo pozwoli nam na równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu, co jest niewątpliwie nieocenionym plusem, szczególnie w mroźne, zimowe wieczory.