Blog

Witamy na naszym blogu!

 • 23/08/2022 0 Komentarze
  Odśnieżanie dachu - na jaki koszt się przygotować?

  Występujące zimą opady atmosferyczne w odpowiednich warunkach temperaturowych mogą osiadać na płaskich powierzchniach budynków, a ich duża ilość może stanowić zagrożenie. Konieczne jest zatem odśnieżanie dachu. Jednak ze względu na wysokość i warunki, w jakich wykonywana jest ta czynność, poleca się skorzystanie z oferty firmy, która w rzetelny i bezpieczny sposób podejdzie do realizacji. Jaki jest więc koszt takiej usługi? Jakie czynniki wpływają na wysokość ceny? Odpowiedzi znajdują się w poniższym tekście - zapraszamy do lektury.

  Dowiedz się więcej
 • 25/07/2022 0 Komentarze
  Mycie okien na wysokości - jak wygląda usługa?

  Dbanie o czystość zewnętrznej strony szyb w wieżowcach i innych budynkach posiadających dużą liczbę pięter wymaga zastosowania odpowiednich środków i sprzętu. Istotne jest bowiem, aby usługa została przeprowadzona w sposób skuteczny, a zarazem bezpieczny zarówno dla wykonujących ją osób, jak i biorąc pod uwagę brak uszkodzeń elewacji. Jak zatem wygląda mycie okien na wysokości? Omówienie tej usługi znajduje się w tekście - zapraszamy do przeczytania.

  Dowiedz się więcej
 • 05/07/2022 0 Komentarze
  Jak zostać alpinistą przemysłowym?

  Przeprowadzanie prac wysokościowych wymaga uzyskania odpowiednich uprawnień i spełnienia określonych wymagań. Jakie warunki trzeba zatem wypełnić, aby zostać alpinistą przemysłowym? O czym warto wiedzieć? Jakie szkolenia należy przejść? Odpowiedzi znajdują się w artykule – zapraszamy do lektury.

  Dowiedz się więcej
 • 06/06/2022 0 Komentarze
  Od jakiej wysokości można zlecić prace firmie alpinistycznej?

  Mycie dachów, elewacji, okien, usuwanie śniegu z wierzchu budynków, ocieplanie natryskowe pianką PUR i pielęgnacja lub wycinka drzew to tylko wybrane prace na wysokości, jakie można zlecić firmie alpinistycznej. Oferują one bowiem różnorodne usługi związane z wykonywaniem czynności w trudnych warunkach. Przekonaj się więc, od jakiej wysokości można zlecić prace firmie alpinistycznej.

  Dowiedz się więcej
 • 19/11/2021 0 Komentarze
  Odśnieżanie dachów - obowiązek właściciela

  Jednym zima kojarzy się głównie z ubieraniem choinki, pysznymi, świątecznymi potrawami czy szusowaniem na nartach, inni dostrzegają natomiast przede wszystkim negatywne strony mroźnej pory roku, w tym oczywiście rosnące z roku na rok koszty ogrzewania budynków. Bez względu na to, do której z tych grup się zaliczasz, musisz pamiętać, że jako właściciel lub zarządca nieruchomości masz kilka dodatkowych obowiązków związanych m.in. z zapewnieniem bezpieczeństwa przechodniów, a niewywiązanie się z nich może skutkować nałożeniem dotkliwych kar pieniężnych. Do Twoich powinności należy przede wszystkim odśnieżanie dachu - właśnie to zadanie omówimy w dzisiejszym artykule.

  Dowiedz się więcej
 • 22/02/2021 0 Komentarze
  Wycinanie drzew metodą alpinistyczną

  Niesprzyjające ukształtowanie terenu lub pewne czynniki zewnętrzne mogą spowodować, iż wycinka drzew konwencjonalnymi sposobami nie jest możliwa. Szczególnie w miejscach, gdzie skorzystanie z pomocy podnośnika jest utrudnione, używana przez nasz wyspecjalizowany zespół metoda alpinistyczna będzie idealną alternatywą.

  Dowiedz się więcej
 • 02/04/2020 - RopeSerwis 0 Komentarze
  Piaskowanie

  Co można wyczyścić metodą piaskowania?

  Technika piaskowania ma bardzo szerokie zastosowanie i jest wykorzystywana do czyszczenia wielu rodzajów powierzchni i różnych obiektów. Jej niezaprzeczalne zalety to możliwość dotarcia w trudno dostępne miejsca (wszelkie załamania, nierówności i rowki) oraz uzyskanie wygładzonej powierzchni.

  Dowiedz się więcej