518 407 936
Rope Serwis Logo

Mycie okien na wysokości – jak wygląda usługa?

Dbanie o czystość zewnętrznej strony szyb w wieżowcach i innych budynkach posiadających dużą liczbę pięter wymaga zastosowania odpowiednich środków i sprzętu. Istotne jest bowiem, aby usługa została przeprowadzona w sposób skuteczny, a zarazem bezpieczny zarówno dla wykonujących ją osób, jak i biorąc pod uwagę brak uszkodzeń elewacji. Jak zatem wygląda mycie okien na wysokości? Omówienie tej usługi znajduje się w tekście – zapraszamy do przeczytania.

Zatrudnienie profesjonalnej firmy

Bardzo ważnym aspektem jest zlecenie tej czynności pracownikom, którzy dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i sprzętem. Samodzielne mycie okien w budynkach na wysokich piętrach może być bowiem niebezpieczne, zwłaszcza jeśli otwierają się na zewnątrz, a w pewnych przypadkach jest to niemożliwe. Dlatego też do przeprowadzenia procesu powinno się zatrudnić specjalną firmę, która zawodowo świadczy tego rodzaju usługi.

Do umycia okien na wysokości stosuje się wówczas sprzęt linowy, który umożliwia dostęp do wszelkich elementów i powierzchni wymagających wyczyszczenia. Sprawia to, że zmniejsza się ryzyko ewentualnych uszkodzeń elewacji, a jednocześnie zapewniona jest możliwość dotarcia do niezbędnych miejsc. Instalacja sprzętu nie niesie ze sobą zagrożenia związanego z uszkodzeniem struktury budynku.

Przeprowadzenie usługi czyszczącej

Sprzęt linowy zapewnia pracownikom bezpieczny dostęp do okien na dużej wysokości, a do ich mycia stosowane są odpowiednio dobrane detergenty. Gwarantują one odpowiedni poziom czystości (co jest bardzo istotne w przypadku budynków położonych blisko ruchliwych ulic, gdyż stale osiada na nich kurz i inne rodzaje zanieczyszczeń), a także nie pozostawiają nieestetycznych smug.

Koszt uzależniony jest od dokładnej powierzchni okien do umycia. W celu poznania szczegółów warto więc skontaktować się z wybraną firmą świadczącą usługi czyszczące na dużych wysokościach. Przykładem takiej instytucji jest Rope Serwis – zadzwoń lub napisz wiadomość, a udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.

crossmenuchevron-down